Головна сторінка » Поради щодо вибору вуличних світильників

Поради щодо вибору вуличних світильників

Чи знали ви, що вуличне освітлення – це не лише хороша видимість у темний час доби, але і запорука комфорту та безпеки на вулицях? Але обрати правильний вуличний світильник – не просте завдання, адже потрібно враховувати функціональність території, що має освітлюватись, погодні умови, розмір світильників, колірну температуру тощо. 

Як вибрати вуличний світильник

Отже, для того, щоб зробити максимально вдалий вибір, потрібно звернути увагу на 5 основних пунктів, які допоможуть купити якісний вуличний світильник:

Призначення. За призначенням вуличні світильники можна поділити на чотири основні групи:

 • Світильники для підсвічування доріг та магістралей. Для підсвічування магістралей використовуються світильники, які мають рефлектор. Він призначений для того, щоб скеровувати потік світла на дорогу. Також такі світильники розташовуються досить високо, а тому мають велику потужність. А освітлення для невеликих доріг розташовується нижче і має меншу потужність. 
 • Для підсвічування пішохідних алей, тротуарів тощо. Такі світильники зазвичай мають невелику потужність. Часто для підсвічування тротуарів використовують ліхтарі, що також служать елементом декорації: вони можуть мати цікавий вигляд, ковані деталі й інше. 
 • Для підсвічування табличок, рекламних вивісок, білбордів. Для того, щоб підсвітити таблички використовуються невеликі лампи спрямованого світла або ж світлодіодні стрічки. 
 • Для освітлення прибудинкових територій. У цьому випадку можуть використовуватись ті ж ліхтарі, що і для тротуарів, а також ґрунтові світильники, вуличні прожектори, фасадні світильники тощо. Часто такі світильники для більшої зручності та економічності оснащені датчиками руху.

Матеріал. Найкращим вибором для вуличного освітлення стане світильник із нержавійки або ж алюмінію. Це захистить предмет освітлення від корозії. Також непоганим матеріалом є пластик, але він менш стійкий до температурних перепадів та ударів. Також світильники можуть бути із дерева, кераміки та скла. 

Колірна температура. Цей пункт дозволить підібрати потрібний відтінок освітлення. Він може бути нейтральним, наближеним до відтінку натрієвої або металогалогенної лампи.

Потужність. Для того, щоб обрати освітлення потрібної потужності, спочатку варто визначитися із площею, яка буде освітлюватись. Наприклад для прибудинкової території вистачить декількох освітлювальних приладів невеликої потужності, коли для освітлення доріг знадобляться світильники досить великої потужності. 

вуличне освітлення на стовпах

Захист світильника. Для того, щоб світильник довго служив та якісно виконував своє основне призначення, потрібно подбати про рівень його захисту. Світильник може бути додатково захищеним від пилу, вологи та ударів. Тому, наприклад, для світильника, що не захищений укриттям від зовнішніх та погодних умов, ідеально підійде захист більше значення IP44. А для того, щоб обрати протиударний світильник, потрібно обирати світильники, що мають індекс не менше IK07. 

Яку лампу обрати для вуличного світильника

Окрім різних видів світильників існують різні типи ламп для них. Для вуличного освітлення найчастіше використовують лампи стійкі до низьких температур та перепадів у мережі. До таких ламп можна віднести:

 1. Галогенна лампа – це недорогий та компактний варіант, що підійде для освітлення вулиці. Колба галогенної лампи наповнена парами галогенів, завдяки чому ресурс лампи збільшується. 
 2. Газорозрядна лампа – найпопулярніший тип лампи для вуличного світильника. Серед таких ламп можна виділити: ртутні (найдовговічніші з них), натрієві (найбільш ефективні), неонові (для створення світла різних кольорів), люмінесцентні тощо. Останні вважаються досить довговічними та доступними, але такі лампи часто не дуже стійкі до низьких температур. 
 3. Діодна лампа – це ідеальний вибір для вулиці, адже світлодіодні або LED лампи відомі своєю яскравістю, економічністю, стійкістю до низьких температур та перепадів у мережі. Також ці лампи довговічні, компактні та прості в експлуатації.

1 thought on “Поради щодо вибору вуличних світильників

 1. Привет! Это комментарий.
  Чтобы начать модерировать, редактировать и удалять комментарии, перейдите на экран «Комментарии» в консоли.
  Аватары авторов комментариев загружаются с сервиса Gravatar.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *