Головна сторінка » Вуличні світильники для прибудинкового освітлення

Вуличні світильники для прибудинкового освітлення

Освітлення прибудинкової території – це не лише зручно, але і досить вражаюче, адже завдяки великому вибору світильників для вулиці можна зробити територію біля свого будинку неймовірно красивою. Але які саме світильники використовуються для освітлення прибудинкових територій? 

Які бувають світильники для вулиці

Для того, щоб зрозуміти, які типи вуличного освітлення підійдуть для освітлення саме вашої ділянки, спочатку варто розібратись із тим, які бувають світильники для вулиці. Ось приклади найпопулярніших видів вуличних світильників:

  • Настінний світильник може виконувати функцію освітлення та декорації одночасно. Декоративні варіанти настінних світильників зазвичай дають не надто багато світла, скоріше вони акцентують певні елементи будівлі. 
  • Стельовий світильник – це чудовий варіант для освітлення тераси, альтанки або ж балкону. Але вуличний стельовий світильник має бути захищений від зовнішніх умов плафоном.
  • Наземний – це світильник, що закріплюються на землі. До цих моделей відносяться світильники, що вмонтовуються у сходи чи доріжки, а також ті, що кріпляться у ґрунті. Такими світильниками можна підсвічувати доріжки або ж акцентувати сад, квітник тощо. 
  • Прожектор – це ідеальний варіант, коли потрібно максимально освітлити якусь ділянку, наприклад, в’їзд до гаража. Прожектори мають потужний струмінь світла, який можна спрямовувати у будь-якому напрямку.
  • Вуличний ліхтар – це світильник на стовпі, що зазвичай виконує не лише освітлювальну, а і декоративну функцію. Ліхтарі можна використовувати для освітлення ґанку або ж як елемент декору в саду. 
  • Консольний світильник – це модель, що кріпиться на висоті. І чим вище закріпити світильник, тим більша територія буде освітлюватися. Консольні світильники споживають небагато енергії, є комфортними, довговічними та стійкими до вологи та пилу. 
  • Світильники, що плавають на воді стали популярними не так давно. Але вони стануть прекрасним рішенням для декорування та підсвітки басейнів та ставків, адже такі світильники створюють гарну атмосферу та додають затишок. 

освітлення для басейну та тераси

На що звернути увагу при виборі

Обираючи світильник для прибудинкової ділянки, потрібно підійти до покупки відповідально, аби придбати такий, що довго прослужить та якнайкраще освітлить двір і підкреслить усі його переваги. 

Зовнішній вигляд. Для того, щоб територія не лише освітлювалась, але і мала гарний вигляд, потрібно подбати й про дизайн освітлювального приладу. Варіантів дизайну світильників дуже багато, серед них можна виділити такі стилі: класичний, лофт, ретро, хай-тек, сучасний. Також світильники відрізняються за формою: асиметричні, квадратні, кулеподібні, овальні, прямокутні, фігурні та багато інших. 

Потужність. У випадку, коли першочерговою функцією світильника є освітлення, а не декорація ділянки, то потрібно звернути увагу на потужність. Потужність може бути: 0,1-39 Вт (ґрунтові світильники), 40-74 Вт (мінімальне освітлення території), 75-100 Вт (досить потужні, що підійдуть для освітлення фасадів, в’їздів тощо), від 100 Вт (використовуються для ліхтарних стовпів та мають дуже яскраве світло).

Захист. І дуже важливим критерієм вибору вуличного світильника є захист від зовнішнього впливу (погода, комахи, пил і т.д.).  Для світильника, що розташований просто неба потрібен захист, що має значення від IP44. А для того, щоб обрати протиударний світильник, потрібно звернути увагу на той, що має індекс від IK07. 

Наостанок дамо кілька порад, які допоможуть підібрати якісне освітлення:

  1. Невисокі ґрунтові, вбудовані та точкові світильники стануть хорошим вибором для підсвічення рослин та статуй.
  2. Якщо температура повітря знижуватиметься до нуля і нижче, то краще обирати стійкі до низьких температур та перепадів лампи. Наприклад люмінесцентні лампи не підійдуть для низьких температур, тому від них краще відмовитись. 
  3. Радимо акцентувати світлом елементи дизайну, що виділяються, наприклад, квіти, фонтани, статуї, дерева, композиції із каменю тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *