Головна сторінка » Види вуличних світильників

Види вуличних світильників

Освітлення грає дуже важливу роль у нашому житті. За його допомогою ми можемо створювати потрібну атмосферу, комфорт, а також безпеку. Особливо це стосується вуличних світильників. Адже вони не лише дають чудову видимість в темний час доби, але і дають людям відчуття безпеки на вулицях. Окрім цього за допомогою вуличних ліхтарів можна легко привернути увагу до необхідного об’єкта: фонтан, архітектурна пам’ятка, реклама, таблички тощо. 

Види вуличного освітлення 

Існує декілька основних видів вуличного освітлення, серед яких: 

 • фасадні світильники;
 • вуличні ліхтарі;
 • прожектори;
 • консольні;
 • настінні;
 • ґрунтові;
 • підводні та плаваючі.

Для того, щоб вдало купити вуличний світильник, спочатку варто розібратись із призначенням кожного із видів та зрозуміти для якої ділянки підійде той чи інший світильник. 

Фасадні світильники використовуються для декоративного підсвічування будівель та вітрин, акцентуючи на певних елементах. Фасадні світильники також поділяються за видом підсвітки: загальна (освітлення по всьому фасаду), місцева (для акцентування певних елементів фасаду), прихована (світильники, що вбудовуються в спеціальні поглиблення), силуетна (розташовуються за будівлею, щоб виділити його силует. 

Вуличні ліхтарі – це світильники, що розташовуються на опорі (стовп). Частіше такі ліхтарі використовують, як елемент декору в парках, вздовж пішохідних алей тощо. 

Прожектори використовуються для яскравого освітлення якоїсь ділянки. Вони чудово підійдуть для освітлення в‘їздів, спортивних майданчиків, басейнів, барбекю зон і так далі. 

Консольний світильник – це модель, що кріпиться на висоті від 7 метрів. Висоту його кріплення можна легко розрахувати виходячи із потрібної площі освітлення. Чим вище закріплений консольний світильник, тим більшу площу охоплює світло. 

Настінні світильники використовуються для того, щоб акцентувати певні частини будівель. Наприклад до таких світильників відносяться бра. Це гарний варіант для додаткового освітлення тераси. 

Ґрунтові світильники кріпляться в землі. Їх можна вмонтувати, як у ґрунт, так і в бетоні. Ґрунтові світильники використовуються для підсвічування пішохідних доріжок, елементів ландшафту, саду, пам’ятників, паркувальних місць тощо.

Підводні світильники та світильники, що плавають на воді нині дуже популярні. Підводні використовуються переважно лише для того, щоб підсвітили басейн, а плаваючі підійдуть для атмосферного підсвічування ставків. 

декоративні вуличні ліхтарі

Джерела світла 

Окрім самого світильника варто добре подумати вибираючи саме джерело світла. Від цього залежить не лише яскравість світла, але і щомісячні витрати за електроенергію та те, як довго прослужить ваша лампа. 

Джерелами світла для вуличного світильника можуть бути: 

 • Галогенні лампи розжарювання 
 • Люмінесцентні лампи
 • Натрієві лампи 
 • Ксенонові лампи 
 • Світлодіодні лампи.

Окрім цього для додаткової економії можна придбати вуличний світильник на сонячній батареї або ж із датчиком руху. Обидва варіанти є економічно вигідними. Світильник на сонячних батареях працює завдяки накопиченню в акумуляторі електричного заряду, що отримується вдень від сонячного світла. Саме тому це вважається незалежним та вигідним джерелом світла. 

Світильники, які мають датчики руху виконують не лише функцію освітлення, але і функцію захисту. Наприклад, коли такий світильник встановлюється на приватній території, світло, яке активується при русі може повідомити власнику про небажаних гостей на території. Отже, для покупки якісного світильника варто в першу чергу визначитись із функціональністю території, яка буде освітлюватись. Наприклад для спортивного майданчика потрібен потужний світильник, а для підсвічування елементів декору вистачить не яскравого, спокійного світла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *